Piękne baterie w stylu industrialnym (loft) FANTINI Fontane Bianche.

Piękne baterie w stylu industrialnym (loft) FANTINI Fontane Bianche.

fantini bianche loftowa armatura łazienkowa

Włoska armatura łazienkowa industrial/loft Fantini

Seria Fontane Bianche to nowoczesna armatura o loftowym (industrialnym) charakterze. Grube średnice wylewek i rur oraz duże symetryczne pokrętła  doskonale odzwierciedlają ten klimat. Cała seria dostępna jest jedynie w jednym wykończeniu Gun Matt (PVD).

Projekt ten jest wynikiem wspólnej współpracy Fantini i Salvatori, która została ustanowiona dawno temu. Obie firmy łączy wspólna pasja do doskonałości i chęć połączenia kreatywności z technologią.

Znana umiejętność Salvatori w przekształcaniu kamienia w piękne tekstury i przedmioty doskonale współgra ze specjalistyczną wiedzą i kunsztem Fantini, czego rezultatem jest Fontane Bianche, naturalne i oszałamiające połączenie kamienia i wody.

włoska armatura łazienkowa fantini seria bianche

Projekt powstał w wyniku badań form archetypowych przetłumaczonych na czystą geometrię i zinterpretowanych we współczesnym stylu. Obie firmy łączy wspólna pasja do doskonałości i chęć połączenia kreatywności z technologią.Metafora relacji między psychiką a materiałem, dialog między kołem a kwadratem przebiega przez całą kolekcję: umywalka to kwadratowy marmurowy blok, z którego wydobywana jest półkula; półkula staje się misą na prostokątnej płaszczyźnie, cienką jak prześcieradło, promienie kuli stają się kranami.

Bogactwo materiałów, marmuru i kamienia do umywalek oraz wykończenie Matt Gun Metal Pvd do kranów, upiększa czystość form. Kolekcja bierze swoją nazwę od miejscowości z białymi piaskami na Sycylii, w pobliżu Syrakuz, tak zwanej z powodu licznych naturalnych fontann słodkowodnych tryskających do morza.

Pełna oferta producenta do zobaczenia na jego stronie internetowej.

Galeria zdjęć

Poniżej prezentujemy zdjęcia przedstawiające opisywane wyżej produkty:

Facebook Google+ Pinterest
Ostatnio zmienianywtorek, 14 wrzesień 2021 09:03

Skomentuj

 

 

Godziny pracy:
Pn-pt: od 8.30 do 16.30