Jakie baterie łazienkowe są obecnie modne ? Jakie są trendy ?

Jakie baterie łazienkowe są obecnie modne ? Jakie są trendy ?

Jakie baterie łazienkowe są obecnie modne ? Jakie są trendy ? - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Rynek armatury łazienkowej zmienia się równolegle z trendami panującymi w designie oraz możliwościami technologicznymi producentów, oczywiście prym tu wiodą włosi (jak w większości branż bezpośrednio związanych z designem). Dziś możliwości produkcyjne są o wiele większe niż jeszcze kilka lat temu, pozwala to na wytworzenie baterii które w tamtych czasach pozostawały jedynie w sferze marzeń projektantów ze względu na rzeczone możliwści.

Technologia PVD (pokrywnie metalu w przestrzeni nano cząsteczek) czy możliwość wytworzenia ultra cienkich przekrojów pozwalają producentom na realizację pięknych i bardzo trwałych form. Przekłada się to bezpośrednio na trendy w projektowaniu armatury, designerzy znając możliwości technologiczne fabryk sięgają po coraz odważniejsze wizje.

Trendy jakie dziś można zaobserwować na tym rynku pokrywają się z powyższm i przelewają się na formy i kształty oraz wykończenia baterii. Królują wykończenia takie jak: czarny chrom, różowe złoto, matowe kolory RAL (które już od pewnego czasu są dostępne na rynku) oraz imitacje metali takich jak: brąz, miedź, mosiądz w wersji postarzanej lub szczotkowanej a także prawdziwa stal szczotkowana (prawdziwa w tym znaczeniu że właśnie z niej stworzone są korpusy baterii a nie jak w przypadku pozostałuch z mosiądzu).

Jeśli chodzi o kształty, to wrócę również do tego o czym wcześniej wspomniałem, coraz większym uznaniem cieszą się formy delikatne, ultracienkie z drobnymi wyraźnymi detalami. Popularna jest ponadczasowa czystość i lekość linii, która w połączeniu ze szlachetnymi powierzchniami którymi wykończone są baterie nadaje całości wyjątkowego charakteru. Nie można zapomnieć iż podobne trendy panują przy produkcji umywalek i wanien, tak więc obserwujemy tu synergię tych dwóch kategorii obrazującą globalne trendy w designie.

Powyższe dotyczy głównie armatury w stylu nowoczesnym, natomiast warto wspómnieć choć słowem o stylu retro. Tu wielkich zmian nie obserwujemy, design tych baterii nie ulega drastycznym zmianom, natomiast technologia pozwala uzyskać lepszą jakość i trwałość wykończeń.

Wyraźnie zauważamy iż w ostatnim czasie rośnie również popularność armatury w stylu industrial (loft), coraz więcej producentów decyduje się na umieszczenie serii w tym stylu w swojej ofercie, co korzystnie wpływa na rynek. Choć bardzo dużego wyboru w tej kategorii jeszcze nie  ma to jest kilka pozycji godnych zauważenia, które stoją na wysokim poziomie (zarówno jeśli chodzi o design jak i jakość i dopracowanie).

Po krótce udało się nam (jak sądzę) nakreślić trendy związane z designem armatury łazienkowej, zapraszamy do zapoznania się z ofertą producentów lub naszymi galeriami zdjęć, gdyż najlepszy nawet opis nie odda tego co dobrej jakości zdjęcia..

Facebook Google+ Pinterest
Ostatnio zmienianyśroda, 27 listopad 2019 21:44
(1 głos)

Skomentuj

 

 

Godziny pracy:
Pn-pt: od 8.30 do 16.30