Genialne rozwiązania baterii łazienkowych BONGIO (Switch i Aquacarica).

Genialne rozwiązania baterii łazienkowych BONGIO (Switch i Aquacarica).

włoska armatura łazienkowa bongio

Oryginalny włoski design - baterie łazienkowe Bongio

Bongio to dość słabo rozpoznawalna marka w Polsce, a szkoda.. Od lat designerzy zatrudnieni w fabryce prezentują światu swoje dzieła, większość z nich to odważne i nowatorskie projekty, które przyciągają wzrok lecz nie każdy odważy się je zamontować we własnej łazience. Należą do nich prezentowane serie armatury łazienkowej Aquacarica oraz łazienkowo-kuchenna Switch.

Seria Aquacarica została zainspirowana przez nakręcaną kluczykiem zabawkę, Od lat designerzy zatrudnieni w fabryce prezentują światu swoje dzieła, większość z nich to odważne i nowatorskie projekty,ten właśnie element (kluczyk) został użyty w bateriach tej serii jako zawór wody (w przypadku baterii z jednym "pokrętłem" użyty został zawór progresywny).

W serii dostępne są prawie wszystkie rodzaje baterii, co ważne aż w 9 wariantach wykończenia, podstawowy to chrom, dla chcących odważniejszych doznań jest 8 kolorów w wersji połysk i mat.

baterie łazienkowe bongio switch i aquacarica

Seria Switch to bateria kuchenna (choć oczywiście może być również wykorzystana jako umywalkowa) oraz prysznicowa. Inspiracją przy tym projekcie była słynna lampa przegubowa na biurko z 1934 roku. Bateria ta została nagrodzona na targach Cersaie w Bolonii w 2017 roku.

Baterie tej serii (podobnie jak lampa na której są wzorowane) posiadają ruchome ramię, które można dopasować do swoich potrzeb w kuchni bądź łazience. Baterie standardowo wykończone są w kolorze czarnym matowym, lecz jako opcja dostępne są w wykończeniu szczotkowanej stali, dodatkowo do wyboru jest również kolor wężyka prowadzącego wodę.

Pełna oferta producenta do zobaczenia na jego stronie internetowej.

Galeria zdjęć

Poniżej prezentujemy zdjęcia przedstawiające opisywane wyżej produkty:

Facebook Google+ Pinterest
Ostatnio zmienianywtorek, 14 wrzesień 2021 08:59

Skomentuj

 

 

Godziny pracy:
Pn-pt: od 8.30 do 16.30